گزارش خبرگزاری مهر از آیین رونمایی سایت انگلیسی پیام آزادی

گزارش خبرگزاری مهر از آیین رونمایی سایت انگلیسی پیام آزادی

به گزارش خبرگزاری مهر، آیین رونمایی از پایگاه اینترنتی «messageoffreedom» با حضور آیت الله تقوایی و دکتر حمیدیه در حوزه خاتم الأوصیاء – عجل الله تعالی فرجه الشریف- برگزار شد.

پس از گذشت حدود یک ماه و نیم از انتشار نامه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی تلاش های گسترده ای توسط جوانان مسلمان در سرتاسر جهان برای نشر این نامه صورت گرفت. عمده تلاش های صورت گرفته در راستای ترجمه و طراحی پوسترهای متنوع برای نشر متن نامه بوده است.

رهبر معظم انقلاب طی این نامه جوانان غربی را دعوت به اندیشیدن در دو موضوع کرده است. اول آن که بیندیشند که چرا رهبران کشورهای غربی به اسلام هراسی دامن می زنند و به اسلام حمله می کنند. ثانیا آن که از آن ها خواسته است تا با مراجعه به  منابع دست اول و بدون واسطه رسانه های غربی به مطالعه پیرامون اسلام و آموزه های آن بپردازند. در این میان رسانه های فراوانی در دنیای اسلام به تبلیغ و شناساندن اسلام می پردازند. اما انتشار این نامه باب جدیدی روبروی همه کسانی که می خواهند اسلام را به درستی معرفی کنند گشود.

از همین رو گروهی از طلاب «حوزه علمیه خاتم الأوصیاء» بر آن شدند تا از این فرصت نهایت استفاده را ببرند و به معرفی آموزه های حقیقی اسلام بپردازند. برای نیل به این هدف اقدام به تأسیس یک پایگاه مجازی با نام «www.messageoffreedom.com» نمودند. دعوت به عقلانیت و تفکر، عدالت خواهی و استکبارستیزی، اخلاق و تکریم مقام زن موضوعاتی است که قصد دارند در این پایگاه اینترنتی به نمایش بگذارند.

پس از گذشت حدود یک ماه تلاش در این زمینه روز پنج شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۳طی مراسمی با حضور اساتید این حوزه علمیه و جمعی از طلاب از این پایگاه بهره برداری شد. البته به گفته مسئولین این پایگاه تا تکمیل و بهره برداری کامل از آن مدت زمان بیشتری لازم است. استاد تقوایی و دکتر حمیدیه هر یک طی سخنانی در ضمن این مراسم این فعالیت را تحسین و مسئولین آن را تشویق به استفاده از الگوها و روش های نوین در این زمینه و استفاده از تجارب دیگر پایگاه های اسلام شناسی نمودند.